A tanév vége felé közeledve tartottuk meg érdekképviseleti fórumunkat, amely egyfajta tanév összegző másrészt ötletbörze a következő időszakra vonatkozóan. Gyakorlatilag újra és újra előkerül a közösségépítés kiemelt szerepe, felelőssége. Önvizsgálatot tartott a csapat arról, ebben hol tartanak a kaposvári csoportok: hol tartunk jelenleg a szülői felelősséggel, tenni akarással vagy annak hiányával. Mi kell ahhoz, hogy (tovább) erősödjön a mentor és szülők közötti bizalmi kapcsolat, amely abban fontos, hogy a gyerekeinket azonos értékrend mellett tudjuk segíteni, nevelni. A fórumon a fiatalok jövőképéről is szó esett, vannak, akik szerint bátrabban lehetne irányt mutatni a fiataloknak; volt vélemény arról, hogy a fiataloknak határozott elképzelésüket „csak” támogatni kellene. Javaslatként hangzott el, hogy évente egy központilag megadott témafelvetéssel foglalkozhatnának a közösségi házak, és az éves egy összegző – elemző találkozáson a tapasztalatokat cserélnénk ki adott témáról. A foglalkozásokkal kapcsolatban közös platform volt, hogy vannak bizonyos dolgok, amelyeket a modernitás mellett semmiképpen nem szabad elhagyni: szövegértésre mindig szükség lesz, az idegen nyelvek ismerete elengedhetetlen, közösség és csapatként való működés nélkül nem lehet haladni. A jövőkép kapcsán a reális célokat kell közösen megfogalmazni szülőnek, gyereknek, mentornak.
V. Sárközi Angéla, mentor