Tanévkezdés Kaposváron

Az iskolaival párhuzamosan az Alapítványnál is megkezdték a tanévet a Kaposvár 3-as csoport gólyái. Szombaton tartottuk a kezdő foglalkozást, melyen néhány egyetemista is részt vett. A délelőtt folyamán a gyerekek megtudhatták, hogy milyen fejlesztőórák és programok várnak rájuk az első félév során. Mivel többségük most kezdte meg a felső tagozatot, így rengeteg újdonság várta őket az iskolában is az első tanítási héten, a gyerekek az új élményeikről is lelkesen beszámoltak egymásnak. Ezentúl a gólyák megismerhették, hogy milyen témájú projektet fogunk megkezdeni a közeljövőben, mely olyan lelkesedést váltott ki belőlük, hogy néhányan már kisebb csoportokban elkezdek ötletelni a rájuk váró feladatokkal kapcsolatban.

A foglalkozást követően leszüreteltük a legszebb és legérettebb paprikákat és paradicsomokat a Közösségi Ház kiskertjében, majd közösen elfogyasztottuk őket. A szabadtéri játék közben a szemfülesebbek olyan apró csodákra leltek az udvaron, mint a vélhetően madarak által elpotyogtatott magokból kikelő kis fügepalánták. Megegyeztünk, hogy ezeket majd alkalmasabb helyre ültetve felneveljük, és pár év múltán remélhetően jót csemegézünk majd a terméseikből.

Többekre a foglalkozást követően sem várt pihenés. A délután folyamán a csoport két tagja is fellépett a kaposvári „Miénk a város” Fesztiválon a Liszt Ferenc Zeneiskola növendékeként. Horváth Kevin zongora szólót adott elő, Sándor Dominik pedig kürtön játszott a Fúvószenekar tagjaként.

Varga Dániel, mentor