Az önkéntesek feladata többféle, de munkájuk abban közös, hogy mentorok koordinálásával, a gyerekekkel foglalkoznak, lelkesítik, motiválják őket, élményekkel gazdagítanak és érzékenyítenek.
VÁLLALATI ÖNKÉNTESSÉG
Egyre több piaci szervezet figyel fel arra, hogy szakembereinek önkéntes munkára való ösztönzése elősegíti a kreativitás, munkakedv növekedését. Ez növelheti a vállalaton belüli munkamorált. Az Alapítvány tevékenysége pénzadományon felül tárgyadománnyal, eszközökkel vagy Pro Bono tevékenységgel, sőt szaktudással is támogatható. Partnereinkkel hosszú távon tervezünk, és olyan projektekben gondolkodunk, ami meghatározott idő alatt konkrét eredményt hoz. Tanulóinknak már így vesznek részt nagy sikerrel cégek vezetői mellett kis-szakmai gyakorlatokon, edukációs napokon, céglátogatásokon, és coachingon.
HAZAI ÖNKÉNTESSÉG
Önkéntesek aktív bevonásával történik az Életút Programban megfogalmazott célok elérése. Ennek keretében önkénteseink a gyerekeknek fejlesztőfoglalkozásokat, szaktantárgyi korrepetálásokat, előadásokat és konzultációkat tartanak. Önkénteseink aktív szereplői a helyi és külföldi tematikus táborainknak, részt vállalnak a gyermekek szociokulturális hátrányainak leküzdése érdekében szervezett kulturális gazdagító programok tervezésében és lebonyolításában, továbbá a Közösségi Ház és környezete szépítésben, az önkéntes szerződés megkötését követően.
Helyszínek, ahol az önkéntesség vállalható: Pécs, Mohács, Kaposvár, Nagybajom, Jászberény, Szeged.
Tevékenységek
- Közösségi programokon segítőként való részvétel – háttérmunkában való szerepvállalás
- Önkéntes pedagógusok délutáni, hétvégi szaktárgyi korrepetálás
- Bekapcsolódás az adott Közösségi Ház tevékenységébe: helyi és nyári táborok kötött programok, gyermekkísérés, kézműves foglalkozások
- Kortárs segítő programok szervezése, tartása
- Ifjúsági prevenciós foglalkozás tartása
- A Szülők Akadémiája programsorozaton edukációs, prevenciós, életvezetési tanácsok, közösségépítő előadások tartása
Hogyan?Személyesen az adott Közösségi Házban időpont egyeztetést követően, vagy e-mail útján megküldve a bemutatkozó levelet az info@csanyialapitvany.hu címen megjelölve a konkrét tevékenységet és a helyszínt.
Eddig önkénteseink között köszönthetünk szaktanárokat, pszichológusokat, pénzügyi szakembereket, egyetemi tanárokat, művész tanárokat, jogászokat, régész-történészt, orvost, középiskolai közösségi szolgálatot teljesítő középiskolásokat és egyetemi hallgatókat is.
Iskolai közösségi szolgálat (50 óra) – IKSZ
A kötelező iskolai közösségi szolgálatra érkező diákok fogadásánál célunk az érzékenyítés, szemléletük alakítása. Fontos, hogy a diákok megérezzék, ez nem csak egy kötelezően elvégzendő feladat. Célunk inspirálni és erősíteni a fiatalokat, fiatal felnőtteket, hogy személyes tapasztalatszerzés útján alkotó és felelős módon tegyenek magukért és közösségeikért.
Az önkéntes szolgálat a küldő intézményekkel, a fogadókapacitásunk tükrében előzetes szerződés megkötése után vállalható. Iskolai közösségi szolgálatra KORLÁTOZOTT számban fogadunk tanulókat.
Helyszínek, ahol az önkéntesség vállalható: Pécs, Mohács, Kaposvár, Nagybajom, Jászberény, Szeged.
NEMZETKÖZI ÖNKÉNTESEK
A külföldi önkéntesség sajátos kölcsönös tanulási lehetőséget nyújt, hogy az önkéntes bekapcsolódjon egy másik ország társadalmának mindennapjaiba és ott munkatapasztalatot és élményeket szerezzen, megismerve más népeket és kultúrákat. E szolgálat kapcsán az önkéntesnek kiváló alkalma nyílik arra, hogy bemutassa másoknak saját kultúrájukat, szellemi értékeiket.
A programunkba külföldi önkéntesek bevonása, koordináló partnerszervezet által történik. Mind a mai napig nemcsak az AIESEC Magyar Közgazdászhallgatók Egyesület, hanem a COMPASS Európai Ifjúsági Közösségért Egyesület külföldi önkéntesei is nagy sikerrel támogatták az Életút Program megvalósulását. A világ minden részéről érkező, szerződéssel rendelkező önkéntesekre a nyelvoktatásában, illetve az idegen kultúrák megismerésében, megismertetésében, a minél szélesebb látókör kialakításában számítunk. Az önkéntes, az Alapítványban töltött hat hét alatt az adott Közösségi Ház mindennapjainak részese lesz, ahol a nyelvi kommunikáció fejlesztésén kívül, részt vesz a félévi és év végi alapítványi szóbeli nyelvi vizsgákon, és aktívan kiveszi részét a Közösségi Ház minden programjában, valamint az évszakokhoz kötődő kézműves foglalkozásokon.
Helyszínek, ahol az önkéntesség vállalható: Pécs, Mohács, Kaposvár, Nagybajom, Jászberény, Szeged.
Tevékenységek
- előadások megtartása (ország ismeret, kultúra)
- nyelvoktatásban való aktív részvétel
- kézműves foglalkozások szervezése és lebonyolítása
- sport délutánok szervezése és koordinálása
- mentor munkájának segítése
- bekapcsolódás az adott közösségi Ház mindennapi tevékenységébe
Hogyan?Vedd fel az AIESEC és COMPASS szervezetekkel a kapcsolatot és jelezd, hogy az Alapítványnál kívánsz önkéntes szolgálatot vállalni. Ezt követően a koordináló szervezet mindazt az adminisztrációs és szervező munkát elvégezi, amely ahhoz szükségesek, hogy megvalósulhasson az önkéntes program.