
Projektbemutató családoknak
A szegedi Maker’s Red Box – Jövő Városa projektünk első egységének zárásaként támogatottjainkkal szülői bemutatót tartottunk eddigi eredményeikről, tapasztalataikról és élményeikről.
Az alkotva tanulás adta lehetőségeink által, történeti keretbe ágyazva válhattunk jövőbeli városaink megalkotásának részesévé. A csoportmunkára épülő, interdiszciplináris projektfeladatok fejlesztették szociális készségeink, ismereteink komplex alkalmazásának képességét. Egyik főbb célunk is maradéktalanul elértük, kompetenciáink önmagunkhoz viszonyított fejlődése által.
A jövő munkaerőpiaci igényeihez is igazodva sokrétű ismeretekre tettek szert csoportjaink tagjai A 3D tervezés,- tárgyalkotás, a „design thinking”, az egymástól tanulás, a technológiák komplex alkalmazása, a mikroelektronika, a felelősségi területek feldolgozás által; többek között.
Bemutatóinkon szép számmal jelentek meg a családtagok, akik interaktív módon ismerkedhettek a különféle szoftverekkel, 3D nyomtatóval, lézervágóval, micro:bittel, egyéb eszközökkel. Mindenki bemutatta felelősségi területét, vázolt egy jövőbeni opciót az adott témakörben, esetleg részletezte az elkövetkező időszakok technikai újításait, saját elképzeléseit.
A közeljövőben még tervezzük ismereteink témával kapcsolatos bővítését a mesterséges intelligencia tudatos használatára épülő tartalomegységeink által, előtérbe helyezve a jövőálló tudást, a kritikai gondolkodást, az etikus és felelős technológiahasználatot. Továbbá, az okosvezérlések megalkotásával és egyéb inspiratív csoportos tevékenységekkel az eddigi ötleteink továbbfejlesztését célozzuk meg, néhány tartalmas projekthétvége keretein belül.
Vidákovics István, mentor