Többszörösen rendhagyó Vacsoraest

A 2024-2025-ös tanév első Vacsoraestje rendhagyó módon a Budapest Music Center (BMC) Opus Jazz Clubjában került megszervezésre. A vacsorával egybekötött kerekasztal-beszélgetés díszvendége Gőz László jazz-zenész, harsonaművész, zeneakadémiai tanár, a BMC alapítója volt, aki inspiráló, figyelemreméltó életútjának bemutatásával például és útmutatóul szolgálhat az egyetemisták számára. Nagyon különleges érzés volt egy olyan zenésszel beszélgetni, akinek a nevét a jazz világának minden táján ismerik.
Ezen a vacsoraesten csatlakoztak hozzánk olyan vendégek is, akik ugyan nem tettek világhírnévre szert, mint Gőz László, de megérdemelnék, hiszen töretlen lendületükkel, alázatos munkájukkal, végtelen odaadásukkal, törődésükkel és szeretetükkel ők is a szakma krémjét alkotják. Ezen a vacsoraesten a Csányi Alapítvány operatív igazgatója, mentorai, központi irodájának dolgozói csatlakoztak hozzánk, hogy az Alapítvány egyetemistáival ilyenmód is találkozhassanak és értékes diskurzusokat folytathassanak.
A kurátorok közül Papp Edward tisztelt meg minket, illetve vendégünk volt Bánfi Katarina klinikai pszichológus is.

A Vacsoraest – harmadrészt – abból a szempontból is különleges volt, hogy a helyszínnek tisztelegve a Csányi Band is fellépett, és dalaikkal, valamint egy spontán felindulásnak köszönhetően Varga Nadin és Barkóczy Zsombor a díjnyertes kompozíciójukkal tették emlékezetessé az estét.

Gázsik László, Nagybajom 1-es csoport