Természetvédelmi tábor Kölkeden

Már második alkalommal indult el idén a Fauna és Flóra Alapítvánnyal közös természetvédelmi táborunk, mely a Dr. Karikó Katalin nagylelkű támogatásával kerül megszervezésre a Kölkedhez tartozó Erdőfűn július 29 – augusztus 3. között. A nyílt pályázat alapján nem csak Alapítványunk támogatottai, hanem a Mohácsi járás tehetséges és érdeklődő 5-8. osztályos diákjai vesznek részt a táborban. Az első napon (hétfőn) a már megszokott ismerkedős játékokat játszottuk – habár a csányis gyerekeknek sok újdonságot nem hozott, a tábort elnyerő diákok és önkéntesünk, Attila számára igazán hasznosnak bizonyultak -, majd a házirend közös megírása, a természettel és egymással való kötődés elmélyítése volt előtérben. Nem csak egymást, de házigazdáinknak köszönhetően a helyszínt is megismerhettük – annak múltját, jelenét, és a jövőbeni terveket egyaránt. Ismertettük a hétre vonatkozó elvárásokat is: a természeti nevelés mellett a csoportokban alkotás is fontos eleme a tábornak, amelynek végtermékét a tábor zárórendezvényén mutathatják be a gyerekek.

A képeket a galériában tekinthetik meg