Szülői értekezletek Jászberényben

A tanévnyitó szülőértekezleten leginkább a várható programokról az év projektjeiről beszélgettünk.  A középiskolában már mások a követelmények, van, akinek nehéz az átállás, de nagy lendülettel vágtak bele a gyerekek az új tanévnek.  Már elkezdődtek az Alapítványi foglalkozások is, a nyelvi órákon a B1 és van, aki már a B2 nyelvvizsgára készül, informatika órákon cél az ICDL két újabb modulvizsgája. Nyáron Angliában, Németországban táboroztak a gyerekek, ahonnan sok-sok élménnyel jöttek haza.  Akik ismét szeretnének kiutazni, azoknak akkor van erre lehetőségük, ha a nyelvi versenyen kiválóan teljesítenek.  A 9. osztályos csoportok tábora most Veszprémben lesz, ezen kívül lehet más táborba is jelentkezni, pl.  Sporttáborba, amely most itt lesz Jászberényben. A focibajnokság első fordulójára hamarosan sor kerül, de nevezhetnek majd most is csocsó- és sakkbajnokságra  is  a gyerekek. Az őszi Családi Napot most a négy csoport közösen rendezi, ennek az időpontját is megbeszéltük.  Reméljük, hogy szépen teljesítenek ebben a tanévben is a gyerekek, születnek ismét szép eredmények.

Szülők-Jászság 1-es csoport

A 2024-25. tanév első szülői értekezletén, a nyári táborok élményeinek felelevenítésével kezdtünk, minden szülő elmondta a gyerekek visszajelzései alapján, hogy hogyan is látták ezeket a programokat. Tájékoztatást kaptunk, hogy a foglalkozások, projektek mikor, milyen rendben lesznek megtartva, illetve, hogy ki melyik csoportba került. Pályázatokra való jelentkezéseket is ebben formában sikerült megbeszélni. A programok és a jövő évi táborok is szóba kerültek, de közelebbi események tekintetében is lesz bőven program a projekteken kívül, különböző városi eseményeken való részvétel, családi nap, pályázati lehetőségek.

Célkitűzések is vannak, lesznek, mindenkinek a legfontosabb, hogy az idegen nyelvvel jól haladjanak és informatikán belül lehetőleg ebben a tanévben két modul teljesítése sikerüljön. Szóval ez a tanév sem lesz unalmas. Szeretnénk megköszönni azt a rengeteg élményt, programot, amit a gyerekek az Alapítványtól kaptak.

Makkai Angéla szülő, Jászság 2-es csoport

A tanév elei szülői értekezleten a Jászság 3-as csoportból sokan összegyűltünk, és átbeszéltük az idei programokat, fejlesztéseket, projekteket. Nagyon hálásak vagyunk, hogy idén nyáron is külföldi táborokban vehettek rész gyermekeink, ezzel is segítve a nyelvtudásukat. Kiemelten fontos, hogy kis-mentorként sokat segítsenek a diákok, így történt ez a héten is a Világsakk Fesztiválon is.  Készülünk a közös Családi Napra, ahol biztosan ismét jó élményeket fogunk mi is szerezni.

Jó volt újra találkozni szülőtársaimmal, és a gyerekekkel, akik már igazából már felnőttek, alig van aki még nem töltötte be a 18. életévét. Hihetetlen, hogy eltelt ez az időszak is, gyermekeink az érettségire készülnek, és már a felvételi pontjaikat számolgatják, milyen vizsgát tegyenek, hogy még több pontjuk legyen. Majdnem mindenki a szalagavató báljára készül, rengeteg táncpróba van még hátra nekik. Elkezdődnek a felvételi felkészítők is, melyeken az Alapítvány támogatásával vehetnek részt gyermekeink és ez nagyon nagy segítség számunkra. Többen előrehozott emelt szintű érettségiket fognak tenni ősszel, sok erőt és kitartást,  és sok sikert kívánunk nekik! Pernyész Krisztina szülő, Jászság 3-as csoport