Szegedi Fotós Klub

A Szegedi Fotós Klub 2014 óta működik. Mikics Péter szegedi mentor első, 2010-ben beválogatott csoportjának tagjaival kezdték el kitanulni a fényképezés minden csínját-bínját, foglalkoztak portréfotózással, ételfotózással, makrofotók készítésével, fotózták Szeged és Szentes nevezetes épületeit, és miközben az eszközeik is fejlődtek, úgy ők is egyre különlegesebb képeket készítenek. Az évek során szenvedélyes fotósok újabb és újabb generációinak adják át a tudást.

Számos kiállításon vettek részt a szegedi Agórában, Egerben, a jászberényi Déryné 6 Galériában, rendszeres résztvevői a Fehér-tavi darvadozásnak, ahol több díjnyertes alkotás is született. 2023-ban meghívták őket a IX. Nemzetközi Természet- és Környezetvédelmi Filmfesztiválra is, ahol a Dr. Karikó Katalin támogatásával megvalósuló kutatásaikba is bepillantást engedtek az érdeklődőknek.

A Fotós Klub tagjai:

Sas Maja Anna, Gila Balázs Móric, Hajdú Kitti, Sebesi Fanni Lili, Tóth Kristóf László,Berta Dávid, Molnár Emma Edina, Pajor-Vincze Anna, Petrovszki Ramóna, Szirovicza Zsanett, Vass Szandra

Benczúr Anna, Berta Luca, Turuczki Szabolcs és Mikics Péter

2024. 05. 03.