Nyílt nap Szegeden
Február 3-án a Szegedi Közösségi Ház kapui megnyíltak a márciusra tervezett tehetség-beválogatás iránt érdeklődő családok számára. A mentorok és a támogatott diákok nagy lelkesedéssel készültek a nyílt napra, hogy ízelítőt adhassanak a Közösségi Házban folyó munkáról.
Már 10 óra előtt megérkeztek az első érdeklődő családok, akiket a segítő középiskolásaink, egyetemistáink körbevezettek a házon, majd pillanatok alatt megtelt a nagy termünk kíváncsi, érdeklődő gyerekkel és családtagjaikkal. Közel 100 vendéget köszönthettünk a nyílt napunkon. Miután bemutatkoztak a ház mentorai, az Alapítvány szakmai referense bemutatta az Alapítványt, és az Alapítvány Életút Programjának főbb irányelveit, beszélt a pályázati anyagról, a beválogatás menetéről, a kötelezettségekről és az Alapítvány nyújtotta lehetőségekről. Ízelítőként pedig a táborainkról képes és videóanyag is bemutatásra került. Fontosnak tartottuk, hogy még a pályázat benyújtása előtt a családok minden kérdésükre személyesen választ kaphassanak, illetve azt is, hogy a gyerekek a beválogatás napján már egy ismerős helyre érkezzenek, ahol ismerős arcokkal találkoznak, így csökkentve az esetleges aggódást, amelyet egy megmérettetés okozhat.
A megbeszélés után a gyerekek és családtagjaik a ház különböző pontjain elhelyezett munkaállomásain betekinthettek a szegedi csányis életbe. Az emeleti teremben az egyetemisták tartottak képekkel illusztrált bemutatót az Alapítványban szerzett élményeikről, az étkezőben a „csányis” szülőkkel lehetett beszélgetni a szülők szemszögéből megélt tapasztalatokról, az informatikateremben a fiataljaink memóriajátékon keresztül mikrovezérlőt mutattak be, a pinceteremben fizikai kísérleteket csodálhattak meg, valamint rétegfotózást is kipróbálgattak a gyerekek, ahonnan a kinyomtatott fotót is magukkal vihették, a kutatólaborban pedig nem maradhatott el az algavizsgálat és a kémiai vízelemzés sem. Minden munkaállomáson a támogatott diákjaink álltak helyt, miközben a szülők folyamatosan további kérdésekkel irányultak a mentorok és segítőik felé. A vendégeink nagy kíváncsisággal, nyitottsággal érdeklődtek a munkánk iránt, a gyerekeket pedig lenyűgözték a munkaállomások lehetőségei. A programot barátságos légkör lengte be, mialatt őszinte beszélgetések segítették a nap célját.
Bízunk abban, hogy sikerült bemutatnunk a munkánk egy részét, a betekintés pedig lelkesedéssel töltötte el a pályázó diákokat, és családtagjaikat. Találkozunk a beválogatás napján!
Szabóné André Piroska