Nyárzárás, tanévnyitás
Ahogy a nyári hőség megszelídülni látszik, a levelek pedig felöltik színes ünneplőjüket, az Alapítvány is köszönti az őszt, és ezzel az új tanévet.
Egy mozgalmas, tartalmas nyár élményeivel és tapasztalataival vágnak neki a fiatalok az idei iskolaév kihívásainak. Vannak, akik gólyaként először lépik át a felsőoktatási intézményük kapuját, mások a középiskolát kezdik a mai nappal, és vannak, akik ifjú Csányisként kezdik meg az ötödik osztályt.
Az év fáradalmait nyári táborainkban pihentük ki, ahol minden támogatottunk lehetőséget kapott, hogy fejlessze nyelvi, illetve az adott tábor tematikájához illeszkedően gondolkodási, pénzügyi, természetismereti vagy történelmi ismereteit. Táboraink célja, hogy mind külföldön, mind belföldön megismerkedjenek a gyerekek a kultúrával, célnyelvvel, vagy a térség egyéb különlegességeivel, mindezt élményalapú, gyakorlatorientált megközelítésben, elismert szakemberekkel és művészekkel.
Idén sem maradhattak el külföldi nyelvi táboraink: a nyelvi versenyen legjobb eredményt elért tanulók Angliában, Németországban és Horvátországban fejleszthették tovább nyelvi készségeiket, míg erdélyi partnereinkkel Csíksomlyón nyújtottunk felejthetetlen élményeket a nyelvi versenyen jól teljesítő Kovászna- és Hargita megyei gyermekeknek.
Persze a külföld nem csak a nyelvről szólt; több évfolyam ismerkedhetett határon túli történelmünkkel Erdélyben, a Felvidéken, Délvidéken és az Őrvidék területén is. Belföldi kalandjaink Veszprémben, Tokajban, Kőszegen, Balatonszemesen és Mohácson folytatódtak, helyi táboraink pedig Kaposváron, Pécsett, Nagybajomban és Mohácson gazdagították a gyerekek tudás- és készségtárát.
Sarlóspuszta idén újra főszereplője volt a nyárnak, hiszen itt került megrendezésre a legkisebbek gólyatábora, a pénzügyi- és drámatábor és a várva várt Össz-művészeti tábor, ami – a tavalyi létszámot is túlszárnyalva – 177 résztvevővel nyerte el a legnépesebb tábor díját idén is. A magas szekció- és résztvevőszám újabb tábor létrejöttét kívánta, így a már tradíciónak számító szentesi kreatív írás tábor mellett a természetfotó szekció is találkozott az Össz-művészeti tábor előtt, hogy Bakson és környékén kapják lencsevégre az élővilágot.
Rendhagyó módon, idén először, közös táborral készült a Fauna és Flóra és a Csányi Alapítvány, Dr. Karikó Katalin támogatásával – a Békáspusztán megrendezett természetvédelmi tábor nagy sikert aratott a gyerekek körében.
A sűrű nyár után mozgalmas ősz elé nézünk – a tavalyi évhez hasonlóan idén is elindul – bővített kurzuskínálattal – az S10 Akadémia, ami a fiatal egyetemisták tudástárát igyekszik bővíteni, hogy olyan ismeretek birtokában léphessenek karrierútjukra, amiket az iskolapadban nem tanulnának, ezzel is ösztönözve őket egy tájékozott, értelmiségi szemléletmód elsajátítására. Az S10 Akadémia kiegészítő programjaként idén is izgalmasabbnál izgalmasabb előadókkal várjuk egyetemistáinkat az S10 Vacsoraesteken.
A tudományos élet persze nem csak a felsőoktatás szintjén zajlik – a Dr. Karikó Katalin által felajánlott támogatásból tovább folytatódnak tudományos projektjeink, és bízunk benne, hogy a kutatásokkal és innovációkkal idén is több tanulmányi versenyen csillogtathatják meg tehetségüket a gyerekek, úgy, ahogy a sakk szenvedélyének hódoló Sakkcsapatunk az idén is megrendezésre kerülő Világsakkfesztiválon.
Kívánunk mindenkinek egy eredményekben gazdag, felemelő, inspiráló tanévet és alig várjuk az új – és régi – találkozásokat!