Mesebeszéd pályázat
A kaposvári Megyei és Városi Könyvtár meseíró pályázatot hirdetett Mesebeszéd címmel. Több kategóriában rendezték a versenyt.
Én a Furi mese című művet adtam be, mellyel az I. helyezést értem el a felső tagozatosok közül. Nagyon örültem az eredménynek.
Íme a nyertes mesém:
Furi mese
Hol volt, hol nem volt, a háromszögletű kerek erdő közepén, ahol a hétszer három mindig hetvenhárom, élt egy jóképű, sármos sárkány feleségével, a rút de kedves banyával. Nagyon boldogok voltak és egy ember fiúk született, akit Bélának neveztek el. Nagy szegénységben éltek, mivel a banyát elküldték a helyi méregkeverő klubból és az édesapa pedig felégetett minden munkalehetőséget maga körül. Ezért egy szép napon így szóltak a fiúkhoz:
– „Bélus, fogd a tarisznyádat és a hétmérföldes csizmádat és eredj szerencsét próbálni!
A fiú még azon a napon elindult vándorútra és meg sem állott még a szomszéd király palotájához ért. Így szólt a királyhoz:
– Felséges királyom, életem-halálom kezedbe ajánlom, meg szeretném kérni gyönyörű lányod, Debella kezét.
A király így felelt:
– Neked adom lányom és fele királyságom, ha a próbát ki tudod állni és három találós kérdésemre meg tudsz felelni, de ha nem, karóba huzatom a fejedet!- Első kérdésem-
– Miért rossz a tetűnek?
A legény így felelt:
– Mert hajszálon múlik az élete.
A válasz jó volt, jöjjön a következő!- mondta a király.
– Miért van hátul a mókus farka?
A fiú rövid töprengés után így válaszolt:
– Mert elől van a mókus.
– Jól válaszoltál, most jöjjön a legnehezebb kérdés. Mi van a macskák fején?
A legény hosszas gondolkodás után így szólt:
– Cirmos cica haj.
A harmadik válasz is helyes volt. Nyomban hintót küldtek Béla szüleiért és hetedhét országra szóló lakodalmat csaptak. Így lett a szegény legényből király. Mivel Béla jó kapcsolatokkal rendelkezett a palotában, így apját a Sárkányt felvették palotafűtőnek, anyját, a Banyát, pedig királyi szakácsnak. Bélának és Debellának pedig 77 gyermeke született. Így volt, mese volt, vége volt.
Bartyik Mirjam Kaposvár 1-es csoport