Készülünk a nagy útra

2024.06.14-én Szülői értekezletet tartottunk a Jász-Stones csapatának, akik a First Lego League Challenge verseny szigetszentmiklósi nemzeti döntőjén kvalifikációt nyertek a júliusban, Sydney-ben megrendezésre kerülő Asia Pacific Open Championship versenyre. Az értekezleten online jelentkezett be Pécsről Gál András, az utazást vezető mentor és Balogh Péter, segítő Melbourne-ből. A találkozó témái: az utazáshoz kapcsolódó szabályok, tudnivalók és Ausztrália fontos tudnivalói a verseny szabályai és programja. Szülők és diákok egyaránt izgatottan várjuk ezt a hatalmas nagy megmérettetést és egyben jutalom utat.

„2024.06.20-án Online interjút készített velünk Ilosvay Gusztáv a Magyar Rádió: Mozaik Sydney szerkesztő műsorvezetője. Rengeteg kérdése volt, amelyek így hangzottak: Hogyan kezdtünk el Lego- robotikával foglalkozni? Hogy épül fel a verseny? Miért pont ezt az innovációt választottuk? Hogyan jövünk ki egymással, mert nagy a korkülönbség, a csapatmunka milyen, a közösségi házról és még sok- sok mindenről. Elmondtuk, hogy mi a Jászberényi Közösségi Házból vagyunk, rendelkezünk egy aktív kiállítótérrel, aminek a neve: Déryné 6 Galéria és ennek kapcsán kezdtünk el gondolkodni, hogy milyen technikai eszközt fejlesszünk a művészet befogadásáért. Megtudhatják a hallgatók majd, hogy a verseny ebben az idényben a Művészet és technológiáról szól, hogyan zajlik és bemutatjuk a VUK-ot, a Vakok Univerzális Kommunikációja nevű innovációnkat. A távolabbi terveinkről és tanulmányaink felől is sokat beszéltünk. A riport majd hallható lesz online is, de elsősorban a helyi közösség számára készült, akiket mi is várunk majd a versenyre szurkolni.

A versenyen lesz egy új feladatunk is, ahol Magyarországot, Jászberényt és a Csányi Alapítványt mutatjuk be 25 percben. Egy kis meglepetés néptáncbemutatót is belecsempészünk majd, mert szeretnénk sokrétűen bemutatni magunkat, mindezekre nagyon sokat gyakorlunk kis-mentorainkkal: Székelyi Borbála Fruzsinával és Vig Dáviddal. Jászsági népviseletben leszünk, amit a jászapáti Jásztánc Alapítványnak köszönünk szépen! Megemlítjük majd, hogy mikről, illetve kiktől lett híres Magyarország. Igyekszünk vidám, játékos formában bemutatkozni a többi csapatnak, hogy megismerjék majd honnan is érkeztük.” Bali János, Jászság 2-es csoport