Kecskemétre látogattunk a Családi Napunkon

Kecskemétre látogattunk a Családi Napunkon

Október 19-én a Szentes 2 csoport tagjai Családi Napon vettek részt Kecskeméten. A Kecskeméti Planetárium és a Cifrapalota megtekintése szerepelt a programban.

Az idei ősz leghidegebb napján gyülekeztünk reggel a családokkal a KH előtt. Busszal indultunk Bács-Kiskun vármegye megyeszékhelyére. Jó idő ígérkezett a kiránduláshoz, ami a buszút alatt be is igazolódott, Kecskemétre már kellemes napsütésben érkeztünk meg.

A Planetáriumi előadáson jobban megismerkedhettünk a felettünk levő csillagos éggel. A föld forgását szimulálva végig követhettük az éjszakai égbolt változásait, a hold-fázisokat, a csillagképek vándorlását, megismerkedhettünk a jellegzetes csillagképeinkkel és a legfényesebb csillagjainkkal. 3D vetítéssel az űrbe repültünk az Atlantisz űrsiklóval, meglátogattuk a naprendszerünk bolygóit és a bolygók holdjait. Látványos képeket láttunk naprendszerünkről, érdekes információkat szereztünk a kisbolygóvá lefokozott Plútóról, a Szaturnusz eltűnő gyűrűjéről, az Orion csillagkép hamarosan megsemmisülő válláról és az ég egyik legfényesebb csillagjának a nevéről, ami „nem a Mars” (Antares). Megnézhettük csillagjegyeink égi megfelelőjét a csillagképeket. Az előadást egy látványos lézershow zárta.

A nagy űrutazás után mindenkinek jól esett az ebéd és utána egy kis séta Kecskemét belvárosában. A főtér megtekintése után jutottunk el a gyermekdalban is megénekelt Cifrapalotához. Tényleg zöldek az ablakok.

Idegenvezető segítségével ismerkedtünk meg az épület múltjával és jelenével. A díszterem páváit nézegetve megtudtuk a több mint 100 éves szecessziós stílusú épület építésének történetét. Megismertük épületet díszítő Zsolnai kerámiák kalandos utazását Pécsről Kecskemétre szekereken, mert akkor még azzal szállítottak. Az épület történetén keresztül megismerhettük Kecskemét XX. századi történetét is, hallottunk a század eleji építkezésről, a nagy háború okozta nehézségekről, a két háború közötti polgári életről, a II. világháború nehézségeiről, a zsidóság drámájáról, a háborút követő államosítás értelmetlenségeiről, és a most folyó felújításokról.

Az érdekes előadás után a múzeum Avar-kori régészeti kincseit nézhettük meg. Gyönyörűen megmunkált Avar-kori ékszerek, ruhadíszek, kupák és egy színarany kürt ejtett ámulatba mindenkit.

A látogatás végére a múzeum képtára maradt, ahol XX. századi kecskeméti festők képeiből láthattunk kiállítást.

A nap végén mindenki kellemesen elfáradva, de rengeteg ismerettel gazdagodva indult vissza Szentesre. Köszönjük szépen ezt a szép napot!

Balog Mónika szülő, Süle Boróka Eszter Szt2-es cs.

Galéria