FitKid siker

Lassan 7 éve, hogy belépett az életembe a FitKid. Már kicsiként is tudtam, hogy ez a sport sokat fog jelenteni nekem. Mikor elkezdtem a FitKidet akkor még a Szentesi Veritas Fitness csapatát erősítettem. Most már 2 éve Csongrád Fitness egyesületének tagja vagyok. Az edzőim hamar meglátták bennem, hogy ebben a sportban kimagaslóan teljesítek. Így nagyon sok csapat gyakorlatba, “gyakiba„ bekerültem. De saját gyakorlatot csak 2020-ban kaptam. Akkor még FitKid-ben versenyeztem. Az edzőm már akkor is látta, hogy nekem a táncolás része jobban megy a gyakorlatban. Így a pontszámaim elkezdtek csökkeni. Mivel nagyon sok barátom lett a Szentesi egyesületben, így négyen úgy döntöttünk, hogy meg próbáljuk a Csongrádi Egyesületben az edzést a saját fejlődésünk érdekében. Így 2022-ben át kerültem Csongrádra. Ekkor jött be egy új verseny forma a FitKidbe a Dance Free, amiben jobban előtérbe helyezik a táncot. Én így kipróbáltam magam ebben is és persze sokkal jobb pontjaim és eredményeim születettek. Ebben az évben már év elején volt egy Országos versenyünk ahol 3.helyezést értem el. De most 2024.06.16-án volt a Nemzetközi Acro Dance Free verseny Balatonfüreden, itt a Lengyelekkel versenyeztünk. A mezőny minden korcsoportban szoros volt és a Lengyelek is nagyon felkészültek voltak. Az én korcsoportomban is erős volt a mezőny. Délelőtt 11-kor léptem szőnyegre és délután 3 órakor volt az eredmény hirdetés. Minden egyesület és tánc iskola felállt a színpadra, hogy közösen megtudjuk az eredményeket. De előtte szokásosan a születésnaposokat felköszöntöttük egy tortával. Ez után persze meg kezdődött az eredmény hirdetés. Mindenkinek nagyon szurkoltam és persze nagyon szép eredmények születtek a csapatban. Mikor jött az én korcsoportom nagy meglepetésként ért mikor kihívtak a dobogó 2. fokára. És persze az edzőket is megleptem ezzel az eredménnyel. Ezzel egy szép szezont zártam. Ezután már csak a jól meg érdemelt pihenés várt a Balaton parton. De nincs lazsálás a nyáron sem, mert jönnek az edző táborok és a workshopok. Ez az eredmény persze nem jöhetett volna létre az edzőim segítsége nélkül: Kátai Judit, Hevesi Heni és Lovas Dóri.

Süle Boróka Eszter, Szentes 2-es csoport