Bemutatók az ember és állat együttműködéséről
Szinte már hagyomány, hogy meglátogatjuk a Magyar Agrár-és Élettudományi Egyetem Kaposvári Campusán évente megrendezésre kerülő Kaposvári Állattenyésztési Napok programjait. Betegség tizedelte csoportunk néhány tagjának a szakadó eső sem okozott akadályt, hogy kíváncsian kóboroljunk a kiállítás standjai között. Az élményliget felirat – tekintve az elég barátságtalan őszi időt- csak első látásra volt ellentmondásos, az érdekes standok, kiállítóterek és programok, a hallomásból ismert magas színvonalú szakmai konferenciák azonban igazi élményt jelent mindenkinek: egyszerű látogatótól az agrárium szakemberéig.
Meglátogattuk a tenyész szemlére kiállított birkákat és gödölyéket (amelyek létezéséről ez eddig kevesen tudtunk) és részesei lehettünk egy szarvasmarhanyíró-versenynek is.
A meghirdetett események közül mi most nem csak az eső elől menekülve, a lovascsarnokban különleges lovasbemutatóit választottuk, amiben lovastornászok, lovastáncosok és a tenyészeti egyesületet képviselők szerepeltek. A hidegvérű lótenyésztésről ugyan a konferáló szövegben sok információ hangzott el, de figyelmünk elsősorban az erőteljes, robusztusnak is ható papirák kötötték le. Mindannyian csodáltuk az ember és állat közötti tökéletesre fejlesztett, harmonikus, természetközeli együttműködést. Az is elhangzott közöttünk, hogy jövőre valóban több napra kell ellátogatnunk, a rengeteg látnivaló miatt. Örömünkre más alapítványi társunk is érdeklődött a KÁN iránt, Benedek Tibi Mohácsról, Bogdán Vivi Nagybajomból látogatott el, üdvözlés után közös képet is készítettünk és útbaigazítással segítettük őket, hogy az autó,- és haszongép kiállítást is megtalálják.
Kovács-Nagy Sarolta és Gyurka Péter