A Jászok Egyesülete vendégei voltunk

2024. szeptember 23-án a Jászok Egyesülete, őszi első összejövetelére a Csányi Alapítvány munkatársait hívta vendégül, különös tekintettel a jászsági mentorokra és önkéntesekre. A rendezvényt hagyományosan a Pest vármegyei Megyeházán tartották, ahol Dr. Dobos László elnök köszöntötte a vendégeket és az Alapítvány operatív igazgatóját, dr. Radoszáv Miklóst, aki a Csányi Alapítvány 20 éves fennállása apropójából vetített képes előadást tartott kollégái közreműködésével. Az előadás az Alapítvány általános tevékenységéről, az Életút programról, működési köréről szólt, amit a jász mentorok saját tevékenységi köre követett. A Lego robotikáról, Sydneybe utazásról és innovációról, sakkról, valamint meteorológiai monitoringról Oláh-Berecz Tamás mentor, vízvizsgálat és Karikó Katalin által támogatott természetismeret projektről Sziráki Judit és Szerző Dorina mentorok, valamint a művészetről és a Déryné 6 Galéria kiállításairól Nagy Ildikó mentor prezentáltak. Emellett a hallgatóság a Jász Közösségi Ház életébe, táboraiba is betekinthetett és kitüntetettjeit is megismerhette.

A helyszínen a Jászság kulturális örökségét ápoló egyesületi kiadványok mellé a Csányi Alapítvány is kihelyezte gazdag kiadvány kínálatát, amit a résztvevők nem csak megtekinthettek, de haza is vihettek.

A Jászok Egyesülete tagsága a program végén gratulált a kiváló munkához és sok sikert kívántak a következő 20 évre is – hasonlóképpen mi is ezt kívánjuk!

Csányi Alapítvány munkatársai