Évzáró a Deltában
A tegnapi nappal lezártuk a tanévünket. Az elmúlt egy évben sok mindennel foglalkoztunk a kötelező dolgokon felül. Többek között azzal, hogy felkerestük a szomszédságban található Duna-Dráva Nemzeti Parkot, hogy szakmailag is belekóstolhassunk a természetvédelembe. Hosszú előkészületek és tervezgetés, szervezés és egyeztetés után Glacz Róbert természetvédelmi őr vezetésével, az 5-ös Hárs Bt. által felajánlott faanyaggal nekiláttunk énekesmadár odúkat készíteni.
„A” típusú odúkat készítettünk 2.5cm átmérőjű röpnyílással, jellemzően kék-, barát-, fenyves cinegék számára.
A 7. osztályosok gyerekek (főleg a fiúk) szögeltek, fúrtak, segítettek a fűrészelésnél, aztán festették a kész termékeket. Festés után tölgyfából tetőt is szegeltünk, majd drótból akasztót tettünk az odúkra. Ezalatt egyetemistáink grillezés keretében ebédet-, a lányok pedig zöldségekből salátákat készítettek.
25db odú elkészült (amelyek belterületen lesznek kihelyezve), majd asztalhoz ültünk és jóízűen megebédeltünk. Elköszöntünk Glacz Róbertől mert innentől már a szokásos évértékelőnk következett.
Tavaly alapított ananász díjunkat (a csoport legmotiváltabb tanulója kapja) egy kicsit tovább gondoltuk. Az első 3 helyezett gyerekünket díjaztuk egy jelképes hungarocell ananásszal (arany, vörösréz és ezüst színben). Hogy lehet mérni a motivációt? Azt gondoljuk, hogy a programokon való aktív részvétellel. Győző Zalán segítségével minden alapítványi részvételt lepontoztunk, legyen az fejlesztőóra, logika foglalkozás, természetjárás, fotózás, élményfestés, pályázati lehetőség, tanulmányi átlag, stb. Év végére nagyon szoros sorrend alakult ki, de ezen szempontok alapján a legmotiváltabb tanulónk a 2023-24-es tanévben Horváth Fruzsina lett, aki rendkívül sokat dolgozott ezért a címért. Büszkék vagyunk rá és gratulálunk!
Nagyon nagy köszönettel tartozunk Balogh Ádámnak, aki a tegnapi napon is ugyanúgy, mint egész évben megtisztelt minket a jelenlétével. Nagyon sok új ötlet is felmerült napközben, amelyeket a következő félévben már megpróbálunk beépíteni a hétköznapokba.