Tavaszi versenyszezon Kaposváron
Tavasz sok helyen a tanulmányi versenyek fő szezonja. Így van ez nálunk is, Kaposvár 2-es csoportjában. Csoportszinten és egyéni eredmények tekintetében is több helyen igyekszünk helyt állni: ICDL vizsgát tettünk március 12-én, így az online ismeretek vizsgamodul megszerzésével magunkénak tudhatjuk a Start alapkártyát is.
Izgatottan készültünk az alapítványi nyelvi verseny szóbeli fordulójára is, hiszen nagy a tét: az utazási lehetőség megszerzése a külföldi nyelvi táborokba Angliába, Németországba, illetve Horvátországba.
„Az elmúlt hetek izgalmasak voltak számomra, mert különböző tanulmányi versenyen vettem részt több-kevesebb sikerrel. A Lóczy Lajos megyei földrajzversenyen két ponttal csúsztam le az országos döntőbejutásról; viszont sikeresebben szerepeltem az angol nyelvű fordítóversenyen, ahol a területi megmérettetésre mehetek majd. Amire a lebüszkébb vagyok a MATE Kaposvári Campusán rendezett informatikai csapatverseny, ahol a dobogó második fokán végeztünk a nyolc nagyon erős csapat közül.”
Radó Barnabás
„Az Alapítvány támogatásával legkedvesebb hobbimnak, a táncnak hódolhatok. Féléves kemény munka után juthattam el a művészeti iskolák területi versenyére, ahol ifjú latin szóló táncban egyéni második; ifjú latin duó formációban szintén ezüstérmet szereztem. Talán kissé furának hangzik, de a Téli Olvasóversenyt is nagyon élveztem, ahol a többfordulós versenyen a megszerezhető 2×100 pontból 185 pontot szereztem és még jól is éreztem magam az izgalmas könyvek olvasásával, az olvasottak véleményezésével és különböző érdekes feladat megoldásaival. A sportot sem hanyagolom, a Mc Donald’s Fair Play focikupán csapatommal a megyei legjobbak lettünk és készülünk az országos döntőben az aranyérem megszerzésére az április 8-ai rangadókon”
Kovács Eszter
„Az elmúlt nagyjából fél évet az MTDK (Munkácsy Tudományos Diákköri Konferencia) dolgozatom írásával töltöttem. A TDK lényege, hogy egy szabadon választott kutatási témát egy általában 20 oldalas dolgozat formájában megírjunk, amit a bírálatot követően egy szóbeli előadás keretén belül is meg kell mutatni. Az én pályaművem a boszorkányüldözések köré épült, és párhuzamokat vontam a – főként – beskatulyázásokon, alapuló perekkel és a korosztályomban előforduló előítéletekkel. Egy roppant hosszú folyamatot volt, és rengeteg időt igényelt, hiszen temérdek forrásmennyiséget dolgoztam fel, és a gyakorlati részének (egy drámapedagógiai foglalkozás az osztályommal) kiértékelése sem volt egyszerű feladat. A március 19-én a gimnáziumomban megrendezett megyei döntőn előadásommal és a 20 oldalas esszémmel minden bizonnyal sikerült meggyőznöm az egyetemioktatókból álló zsűrit, hiszen a társadalomtudományi kategóriában első helyezést értem el. A következő megmérettetés a MATE Kaposvári Campusán kerül megrendezésre, ahol a pályaművemet további finomítások, kiegészítések után fogom előadni, onnan pedig az országos döntőre való továbbjutás a tét. De nemcsak a TDK jelent számomra most plusz feladatot. A következő megmérettetésem az ELTE által megrendezett Dictée, ami egy francia nyelvű tollbamondó és helyesíróverseny, amin már a tavalyi évben is részt vettem, idén dobogós helyet várok el magamtól.”
Kovács-Nagy Sarolta