Pályaorientációs előadás
„Június 1-jén egyetemi diákszervezeti társaimmal pályaorientációs órát tartottunk a szegedi 3-as csoportnak. Az együtt töltött interaktív órát három fontos és az életkoruk, élethelyzetük szempontjából releváns téma köré építettük fel. Elsőként beszélgettünk arról, hogy milyen lépéseket tehet egy gimnazista a sikeres továbbtanulás érdekében, hogyan tud felkészülni a felsőfokú tanulmányokra, hogyan kalkuláljuk a pontokat a felvételihez és az általuk legérdekesebbnek ítélt tantárgyakkal milyen területeken tudnak felsőfokú tanulmányokat folytatni a jövőben. Ezt követően bemutattuk számukra az egyetemi életet, mire számíthatnak az első héten és hogy milyen előnyök származhatnak a szakkollégiumokba illetve diákszervezetekbe való belépésből. Végül pedig brazil önkéntestársunk angol nyelven mesélt a külföldön végzett tanulmányok lehetőségeiről, előnyeiről és saját élményeiről a téma kapcsán. Az óra interaktív volt miután mindhárom blokkban lehetősége nyílt a fiataloknak az egyetemet érintő kérdéseiket feltenni, amikre reméljük, hogy sikerült hasznos válaszokkal szolgálnunk. Mindannyian tájékozott, érdeklődő és céltudatos tanulók, ebben önkéntestársaimmal kivétel nélkül egyetértettünk. Ennek köszönhető, hogy egy tanulságos, jó hangulatú órán vehettünk részt. A diákszervezet nevében köszönöm, hogy lehetőséget kaptunk erre az Alapítványtól!”
Gaál Dorottya, egyetemista
„Nekem nagyon tetszett ez a kötetlen beszélgetés az egyetemistákkal. Sok olyan dolgot tudtam meg, amit tájékoztatókból és a neten sem lehet megtalálni.”
Borsos József, Szeged 3
„A leginkább a külföldi tanulmányi lehetőségek ragadták meg a figyelmemet. Jó, hogy vannak ilyen lehetőségek és most már tudjuk kihez lehet fordulni kérdés esetén.”
Tokaji Lili, Szeged 3
„Én a pontszámításra voltam nagyon kíváncsi, mivel sok mindent hall és olvas az ember, de így sokkal közvetlenebb és érthetőbb volt.”
Makra Sarolta, Szeged 3