Családi Nap Mohácson

„Szombaton megtartotta első családi napját a Mohács 3-as csoport. Már reggel nagy volt a sürgés-forgás a Közösségi Házban, ugyanis a csoport mentora és a csoport idősebb tagjai lelkesen készülődtek a fogadásunkra. A délelőtt folyamán lassan megtelt a ház nevetéssel, gyerekzsivajjal, mosolygó szülőkkel, érdeklődő tekintetű kistesókkal. Amíg Annamária a grillezést koordinálta, a nagyobb „csányis” gyerekek érdekes és vicces sorversenyekkel foglalta le az arra érdeklődőket. A konyhából kiszűrődő finom illatok mellett nehéz volt koncentrálni a versenyfeladatokra, de a jelentkező családok ügyesen helyt álltak a megmérettetésben. A verseny után mindenki talált magának elfoglaltságot: a csocsóasztal és a könyvespolcok mellett gyerekcsapatok telepedtek le, később pedig még a FIFA is előkerült. Míg a gyerekek játszottak, a szülőknek lehetőségük volt jobban megismerni egymást és Annamáriát a kérdéseikkel bombázni melyekre egész nap türelmesen válaszolt. A játékban elfáradt gyerekek és szüleik ebédidőben megrohamozták az asztalt, különböző grillezett húsok, kolbászok, zöldségek és többféle saláta közül választhattunk. Gondoskodtak a finom ízekről, hűsítő innivalókról és a jókedv fenntartásáról is, mert az ebéd sem állt a nagy beszélgetések útjába. Néhány gyerek, hogy lemozogja az ebédet, focizni ment az udvarba, mások pedig a pingpong asztalnál várták az üresedést, hogy ott is próbára tehessék magukat. A nap során talán a legkisebbek fáradtak el leginkább, akik ebéd után a trambulinban fekve meséltek egymásnak izgalmas történeteket.
Köszönjük szépen a mohácsi Közösségi Háznak és Annamáriának, hogy megszervezte nekünk ezt a csodás, élményekkel teli napot! Már nagyon várjuk a következőt!” Kosztyu Viola, 3-as szülő