Fulbright Nagybajomban

Robin Cathey-nek hívnak, Fulbright ösztöndíjas angol tanár vagyok, aki roma gyerekekkel foglalkozik Pécsett. A mai nap a Csányi Alapítvány nagybajomi tehetséges diákjaival találkozhattam.

Mutattam nekik néhány képet az otthonomról, Georgia-ről és néhány jelentős kulturális eseményről beszéltünk. Kicsit mélyebben vitattuk meg a polgári jogi mozgalom, és a kisebbséghez tartozó kérdéseket, amivel még a mai napig szembe kell néznie a társadalomnak. A gyerekek komoly gondolatokat, tapasztalatokat és megfigyeléseket osztottak meg velem mialatt egymást is késztették arra, hogy más nézőpontokat is figyelembe vegyenek. A prezentációm után, a tanulók kis csoportokban dolgoztak, és ők is bemutatták az országukat, ahogy ők látják.

Jól éreztem magam, kellemes és otthonos itt a hangulat. Ez egy igazán figyelemre méltó alapítvány és hálás vagyok, hogy lehetőséget kaptam, hogy meglátogathassam a nagybajomi Közösségi Házat.
Robin Cathey, Fulbright ösztöndíjas