Dr. John Cox

A Csányi Alapítvány és a Magyar-Amerikai Fulbright Alapítvány együttműködéseként Dr John Cox látogatott el hozzánk október 17-én.

A szegedi Közösségi Házba péntek délután jött el a Szegedi Tudományegyetem vendég professzora, dr John Cox, az Észak-Dakotai Állami Egyetem Kelet-Európai történelemmel foglalkozó professzora. Előadónk a gyerekekhez igen közelálló témákat hozott vitaanyagnak, mint például az önmegvalósítás, a tanulás, ezen belül is a nyelvtanulás fontossága, valamint a történelem során felhalmozott tudás pozitív alkalmazása a jövőben. A témákat több szempontból is megvizsgálták a résztvevők, történelem, politika, gazdaság; mindezt úgy, hogy a gyerekek érdeklődése folyamatosan megmaradt és az elsőre bonyolultnak tűnő nyelvezetet is könnyen érthetővé tette az előadó. A beszélgetés végén a kérdések sem maradtak el, melyek közül jó néhány igen érdekes és témához kapcsolódó volt. Az előadás végén vendégünk névjegykártyáit is odaadta a gyerekeknek ha esetleg további kérdés merülne fel bennük, ezzel is segítve tudásuk gyarapodását.

Nagyon köszönjük ezt a kellemes és gondolatébresztő beszélgetést dr John Coxnak!