Élményeim a Csányi Alapítvány nyári nyelvi táborában

A tábor életében önkéntesként vettem részt, mert a kaposvári németes csoportot én tanítottam a tanév folyamán.

Nagyon örültem ennek a lehetőségnek, mert így alkalmam nyílt közelebbről megismerni a gyermeket. Délelőttönként  dolgoztunk, tanultunk, speciális, a kommunikációra alapozott módszerrel. A gyermekek aktívak, érdeklődőek voltak. Igaz, kicsit elfáradtak a harmadik nap végére, de mérhetően fejlődött a tudásuk, mert az utolsó nap végeztettem  velük egy A2-es vizsgatesztet, amelyet 92%-os eredménnyel oldották meg. Így még motiváltabbak lettek a német nyelv elsajátításához és a nyelvvizsga eléréséhez. Külön örömöt jelentett, hogy a gyerekeket egy, az iskolától különböző, élethelyzetben ismerhettem meg. Sokat beszélgettünk, nevetgéltünk.

Remélem,máskor is részt vehetek ebben a munkában.

Hampuk Beáta
német nyelvi fejlesztő